Kia Niro - crossover z napędem hybrydowym

Kia Niro
Kia Niro - pierwsze hybrydowe auto koreańskiego producenta. To jego najnowsze osiągnięcie techniczne, które zmienia współczesny sposób myślenia o samochodach. Udowadnia, że można dbać o naturę, nie rezygnując z dynamicznej jazdy.
Kia Niro

Kia Niro – oszczędna i komfortowa jazda

Czy to jest możliwe – zerowe zużycie paliwa i zerowa emisja spalin? I to jeszcze stojąc w korku lub co chwilę zatrzymując się na światłach? Tak – Kia Niro kocha tętniące życiem miasto. Podczas hamowania wykorzystuje energię kinetyczną do ładowania baterii a następnie korzysta z niej podczas ruszania. Z Niro możesz przemierzać nie tylko ulice miast, ale i cały świat i to z całkowicie spokojnym sumieniem. To niewyobrażalnie niskie koszty eksploatacji i znaczące ograniczenie emisji dwutlenku węgla.
Kia Niro

Kia Niro – naturalna z wyglądu

To modne i oszczędne auto powstało w wyniku inspiracji naturą. Jego sylwetka jest bardzo przyjemna dla oka. Widać dokładnie harmonię ze środowiskiem. Nadwozie jest nie tylko atrakcyjne wizualnie, ale także starannie zaprojektowane i dopracowane w najmniejszym szczególe.
Kia Niro

Stawiamy na aerodynamikę i niskie zużycie paliwa

W Kii Niro wszystko zostało zaprojektowane tak, by stawiać jak najmniejszy opór powietrza podczas jazdy. To nie tylko opływowe kształty, ale także odpowiedni układ napędowy, wydechowy, zawieszenie. Pomyślano nawet o oponach o niskich oporach toczenia, co wpływa nie zmniejszenie zużycia paliwa. Inne elementy wpływające na zużycie to aktywna klapa powietrza z przodu, boczne wloty powietrza, tylny dyfuzor, spojler.
Kia Niro

Ergonomiczne wnętrze

Wsiadając do Kia Niro od razu zwracasz uwagę na deskę rozdzielczą i czytelny zestaw wskaźników. Wszystkie elementy sterowania są rozmieszczone tak, że kierowca może się w pełni skoncentrować na prowadzeniu auta, które tutaj może być w pełni intuicyjne. Wszystkie informacje są przekazywane w sposób przejrzysty, nic nie rozprasza kierowcy.
Zaglądając do środka widzimy, że zarówno kierowca jak i pasażerowie mają dużo miejsca na wysokości nóg i ramion a także nad głową. Wszystkie siedzenia są niewyobrażalnie wygodne i odpowiednio wyprofilowane. Fotel kierowcy ma tyle możliwości regulacji (8 zakresów regulacji elektronicznej), że pozwala na znalezienie optymalnej pozycji, gwarantującej maksymalny komfort prowadzenia.
Kia Niro

Ekologiczna kombinacja

Kia Niro dostępna jest w wersji silnikowej – 1,6 GDi 105KM z bezpośrednim wtryskiem paliwa. Doskonale się sprawdza jako część napędu hybrydowego. Silnik elektryczny rozwija moc 43,5KM, co łącznie zapewnia 141KM.
Podczas jazdy można korzystać z silnika elektrycznego, spalinowego lub obu jednocześnie. Podczas ruszania i delikatnego przyspieszania pracuje wyłącznie silnik elektryczny. Przyspieszając bardziej dynamicznie – dołącza silnik benzynowy. Na długich trasach, gdzie jedziemy ze stałą prędkością, pracują również obydwa silniki, ale rolę nadrzędną pełni jednostka benzynowa. Podczas hamowania z kolei odzyskiwana jest energia z wytracanej prędkości i gromadzona w baterii do późniejszego wykorzystania.
Kia Niro

Bezpieczeństwo

Kia zdaje sobie doskonale sprawę, że człowiek jest najważniejszy. Czuwa nad bezpieczeństwem kierowcy i innych użytkowników drogi. W sposób ciągły monitoruje sytuację, a kiedy jest to niezbędne, ostrzega i wspiera kierowcę w wykonywaniu właściwych manewrów. Kia Niro potrafi monitorować odległość od pojazdu nas poprzedzającego (System Kia Advanced Diving Assistent) oraz w tylnej strefie (Kia Rear Cross Traffic Alert). Posiada układ, który ostrzega, gdy kamery lub radar wykryją pieszego w swoim zasięgu. Jeżeli kierowca nie zareaguje właściwie, samochód automatycznie hamuje. Bezpieczną jazdę wspierają także inne systemy, np asystent utrzymania pasa ruchu czy aktywny tempomat. Nie można zapomnieć o poduszkach powietrznych, które ograniczają skutki ewentualnej kolizji. W Niro jest ich 7: przednie kierowcy i pasażera, boczne, kurtynowe oraz na kolana kierowcy.
Kia Niro

Poznaj samochód Kia Niro osobiście

Zainteresował Cię ten model samochodu? Pragniesz obejrzeć na żywo Kię Niro na Śląsku? Zapraszamy do naszego Autoryzowanego Salonu. Zaprezentujemy Tobie wszystkie możliwe konfiguracje, a także zaproponujemy jazdę testową, pełną ekscytujących, nowych doznań.

 

Salon

ul. Leśna 1,
43-170, Łaziska Górne
tel. +48 32 32 57 412
sprzedaz.etrans@kiamotors.pl

Serwis

ul. Leśna 1,
43-170, Łaziska Górne
tel. +48 32 32 57 411
serwis.etrans@kiamotors.pl